Haber

AKPM Raportörü Piero Fassino, AK Parti Meclis Grubunu ziyaret etti

Avrupa Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, kapatılan Maraş bölgesiyle ilgili AK Parti Meclis Grubu’nu ziyaret etti.

AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve KKTC Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile görüştü.

Toplantı öncesinde konuşan Akbaşoğlu, Fassino’nun Kapalı Maraş bölgesiyle ilgili PACE raportörü olduğunu belirterek, “Bu konudaki değerlendirmelerimizi kendileriyle paylaşacağız.” söz konusu.

Türkiye’nin her zaman barışın, temel hak ve özgürlükleri ön planda tutan bir yaklaşımın temsilcisi olduğunu vurgulayan Akbaşoğlu, “Tarih buna şahittir, hakikatler buna şahittir, buna belgeler ve bizzat millet şahittir. Çünkü” Dört asırdır Avrupa’nın göbeğinde, Balkanlarda, Bosna’da “Sırplar, Hırvatlar, Boşnaklar buna şahittir. Filistin ve Kudüs’teki Yahudiler, Hıristiyanlar ve Müslümanlar buna şahittir.” dedi.

Fassino’ya İstanbul Darülaceze’yi ziyaret etmesini öneren Akbaşoğlu, orada din, dil, ırk ayrımı yapmadan insanların huzur içinde yaşadığını, Türkiye’nin barış temsilcisi olmasının en güzel örneğinin burada görüldüğünü söyledi.

AK Parti Kümelenme Başkanvekili Akbaşoğlu, “KKTC, bağımsız ve egemen bir devlet olarak devletler ve milletler dünya sahnesinde yerini almıştır. Bu bakımdan kim olursa olsun herkesin temel hak ve özgürlükleri güvence altına alınmıştır. Bireysel anlamda mülkiyet hakkı hem uluslararası hukuk önünde hem de KKTC’nin iç mevzuatında korunmaktadır.” Bu konunun net bir şekilde ele alındığı kesindir.” değerlendirmesini yaptı.

Akbaşoğlu’nun açıklamalarının ardından toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

habermuratli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu